Типи поверхонь фасадів, а також обладнання та технології, що застосовуються для їх очищення

В інформаційному розділі нашого сайту Ви можете знайти корисну інформацію про розрахунки, технології та методи виконання робіт.

Обладнання для миття фасадів.

Підтримка фасаду будівлі у чистому та доглянутому вигляді дозволяє будові зберігати привабливу зовнішність, додає міській архітектурі позитивних фарб та створює приємне враження про його власника.

Але проблема в тому, що на споруди дуже сильно впливають вихлопні гази від автомобілів, пил та викиди шкідливих речовин в атмосферу внаслідок промислової діяльності сучасного суспільства, в результаті чого поверхня стін покривається кіптявою і брудом, що псують зовнішній вигляд і здатні значно скоротити термін служби фасадного покриття.

Також досить часто причиною забруднення фасаду стає пташиний послід, сліди від комах, висоли на цеглі та різні прояви моху та плісняви на стінах.

Яскравий приклад задимленості в сучасних містах, які страждають від смогу

Смог у сучасному місті.

Для вирішення цієї проблеми необхідно проводити регулярне миття вікон та фасаду будівлі, що дозволить повернути поверхні початковий вигляд, збільшить експлуатаційний період облицювального матеріалу та убереже власників від передчасного ремонту.

Далі ми розповімо про всі нюанси цієї справи та дамо практичні рекомендації для тих, хто хоче дізнатися, як правильно проводити очищення фасаду від забруднень і чому це обов’язково потрібно робити.

Зміст:

Чому необхідно мити фасад

Догляд за зовнішнім облицюванням вашої будівлі буде не тільки підтримувати її естетичний зовнішній вигляд, але і збереже від пошкоджень внаслідок в’їдання бруду в структуру покриття, а також можливого пошкодження від хімічного впливу осадів, що накопичилися на поверхні фасадного матеріалу.

Висолі на склі.

Особливо гостро це питання стосується будівель, побудованих із застосуванням композитних та сендвіч панелей, де самі виробники вказують на необхідність їхнього регулярного очищення від атмосферних забруднень. Для сільської місцевості періодичність миття фасаду має бути один раз на 1 – 2 роки, а для промислових та придорожніх зон не рідше одного, бажано двох разів на рік.

У разі невиконання цієї умови на поверхні плит утворюються стійкі плями та потьоки, які в запущеному стані буде вже неможливо прибрати. Якщо ж за сендвіч панелями не стежити зовсім, то можна довести до повного руйнування їх захисного лакофарбового шару, корозії та можливого псування виробу.

Скляні та інші поверхні також потребують регулярного очищення, інакше їх зовнішньому вигляду може бути завдано непоправної шкоди.

Буває так, що скління в занедбаному стані зазнає вилуговування та утворення водного каменю, внаслідок чого порушується структура матеріалу і миття вже не здатне вирішити проблему. У такій ситуації єдиним виходом буде заміна склопакета або механічне шліфування скла.

Огляд устаткування, що використовується в роботі

Для різних типів фасадів використовуються різні види очищення. Нижче ми наведемо перелік найпоширеніших технологій, обладнання та безпосередньо робочого процесу з видалення забруднень із зовнішньої частини будівлі.

Ручне миття фасадів

Ручна мийка фасадів.

Ручний метод найчастіше застосовується на гладких рівних поверхнях і там, де необхідна боротьба із стійкими забрудненнями, для ліквідації яких використовується механічний вплив падами, скребками та іншими типами інструменту, або підбираються хімічні засоби, здатні очистити поверхню без її пошкодження.

Як правило основним типом поверхні, що миється вручну, є вікна і скляні типи покриттів, для прибирання яких застосовуються наступні типи інструменту:

1. Моп для миття вікон – зручний інструмент, що дозволяє швидко наносити миючий засіб на поверхню з подальшим розтиранням, для кращого розчинення забруднень.

2. Стяжка для видалення рідини – являє собою металеву напрямну зі змінними гумовими стрічками. Даний інструмент працює за принципом автомобільних склоочисників, що дозволяє виконувати повне видалення вологи і домішок, що знаходяться в ній, завдяки чому на поверхні не залишається потьоків і розводів.

3. Шкребок для скла – слугує для механічного видалення наклейок, герметика, фарб та інших стійких забруднень зі скла. Застосовується переважно на скляних поверхнях, оскільки його використання на інших типах покриття може призводити до подряпин.

4. Абразивний пад для видалення бруду – використовується для дбайливого механічного впливу і в залежності від кольору буває різної жорсткості, завдяки чому можна виконувати більш делікатну обробку поверхні без її пошкодження.

5. Мікрофібри та серветки для залишкового збору вологи – добре вбирають рідину та дозволяють прибирати її залишки без розводів та потьоків, потрібні для фінального протирання вікон після стяжки.

Дізнатися більше про миття вікон без розводів ви можете у цій статті

Очищення апаратами високого тиску

Очистка апаратами високого тиску.

Такий вид чистки добре підходить для фасадів з каменю, цегли, оштукатурених поверхонь, декоративних покриттів типу баранець та короїд, композитних і сендвіч панелей, а також тих ділянок фасаду, де є необхідність змити велику кількість бруду або вимити її з важкодоступних щілин і ніш.

Це обладнання представлене в різних виконаннях і з різними можливостями, відрізняється воно в першу чергу по створюваному тиску і продуктивності, яка залежить від кількості води, що прокачується за годину.

Також є апарати з можливістю підігріву води та подачі миючого засобу через додавання його безпосередньо у воду, що проходить через АВТ, у тій техніці де такої можливості немає, процес нанесення хімічних засобів здійснюється через спеціальну пінну насадку, що одягається на пістолет для подачі води.

Миття WFP методом

Мийка деіонізованою водою.

Дана технологія миття добре підходить для мийки більшості видів не пористих поверхонь і особливо добре зарекомендувала себе в роботі з композитними і сендвіч панелями, оскільки в даному випадку показує найкращий результат і може обійтися без застосування хімічних засобів, небажаних для роботи з цими покриттями.

Цей метод очищення базується на використанні в якості миючого засобу деіонізованої води, яка завдяки відсутності в її складі домішок є дуже хорошим розчинником забруднень, а також не залишає після себе потьоків та розводів.

Цей принцип дозволяє здійснювати миття без подальшого видалення рідини гумовими стяжками, що зробило можливим перебуваючи на землі виконувати роботи на висоті до 20 метрів.

Досягається такий результат за допомогою міцних і легких телескопічних карбонових штанг, де з одного боку знаходиться оператор, а з іншого боку розташовується миюча щітка, на яку відбувається подача очищеної води.

Метод є високопродуктивним і абсолютно безпечним для очищуваних поверхонь.

Піскоструминне очищення

Піскоструминне чищення фасаду.

Принцип піскоструминного очищення фасадів полягає в абразивній обробці поверхні піском, який подається під великим тиском за допомогою води або стиснутого повітря, внаслідок чого відбувається пошкодження матеріалу, який необхідно видалити.

Залежно від потужності струменя і типу абразива, що подається, можна виконувати як делікатну обробку з мінімальним впливом на покриття, так і грубе очищення, коли потужний струмінь здатний руйнувати не тільки іржу і старі лакофарбові матеріали, але і такі міцні розчини як цемент.

М’який бластинг

Очищення фасаду м'яким бластингом.

М’який або сода бластинг – це технологія очищення, схожа з піскоструєм, тільки як абразив застосовується бікарбонат натрію, що дає цьому методу переваги в екологічності та безпеці для здоров’я людини, оскільки на відміну від обробки із застосуванням піску не викликає захворювання силікозом легень.

Але найголовнішим плюсом даного методу є можливість очищення поверхні без пошкодження її структури, завдяки чому м’який бластинг широко застосовується в реставраційних роботах і там, де необхідно провести делікатне чищення з найменшим механічним впливом на оброблюваний предмет.

Варіанти різноманітних хімічних засобів для видалення стійких забруднень

Усі типи забруднень бувають мінерального чи органічного походження, залежно від якого і підбиратимуться засоби боротьби з ними.

Кислотні препарати більше підходять для видалення мінеральних відкладень, лужні добре справляються з органікою, але в першу чергу при підборі хімії потрібно перевіряти, чи підходить вона під оброблювану поверхню, щоб уникнути її можливого пошкодження.

Перелік засобів та видаляємих ними забруднень:

1. Кислотні – добре справляються з кіптявою, сажею, висолами, слідами клею та цементу.

2. Лужні – дозволяють швидко видалити жирні відкладення, сліди від комах та пташиного посліду.

3. Нейтральні – є більш щадними засобами порівняно з кислотними та лужними, застосовуються для видалення слабких забруднень і там, де потрібно провести дбайливе очищення без ризику хімічного пошкодження поверхні.

При визначенні необхідного хімічного засобу завжди проводьте тестове очищення на непомітних ділянках фасаду, щоб переконатися, що препарат не пошкодить поверхню і не змінить її колір.

Типи фасадних покриттів та особливості їх очищення

Фасадні поверхні бувають наступних типів: цегляні, клінкерні, гранітні, мармурові, травертинові, керамогранітні, скляні, композитні, штукатурені, покриті декоративною штукатуркою баранець або короїд, сендвіч панелі.

Цегла, клінкер та граніт стійкі до кислотних засобів, які можуть наноситися пензлем, спеціальним пульверизатором або пінною насадкою для АВД.

Для виконання очистки даних поверхонь найкраще підходять апарати високого тиску, які можуть використовуватися спільно з хімічними засобами або без них, коли видалення забруднень відбувається за рахунок вимивання чистою водою під великим тиском.

Мармур і травертин за необхідності потрібно обробляти лужними або нейтральними препаратами, а змивку виконувати апаратами високого тиску або установками для WFP мийки.

Скляні поверхні стійкі до кислотної та нейтральної хімії, від використання лужних розчинів краще утриматися, а процес миття вікон варто виконувати вручну або за допомогою установки з деіонізованою водою.

Використання апаратів високого тиску дає незадовільний результат, оскільки не здатне забезпечити очищення поверхні без потьоків та розводів.

Композитні та сендвіч панелі найкраще очищати демінералізованою водою, у крайньому випадку нейтральною хімією, оскільки зовнішній шар цих матеріалів дуже чутливий до пошкоджень.

Очищення можна проводити вручну і за допомогою АВД, але найкращий результат дає застосування установок для миття деіонізованою водою, оскільки цей метод є найпродуктивнішим, не залишає після себе розводів і дозволяє уникнути застосування хімічних засобів.

Способи доступу до робочої області у разі необхідності виконання мийки фасаду на висоті

Миття фасаду з тури.

Миття фасадів будівель часто пов’язане з роботою на висоті, тому для ведення такого роду діяльності вам можуть знадобитися риштування, драбини, вежі-тури, автовежі або послуги промислових альпіністів.

Також в даному випадку дуже зручно виконувати миття демінералізованою водою, оскільки, як вже говорилося вище, за допомогою карбонових штанг можна стоячи на землі виконувати миття на висоті до 20-ти метрів.

Якщо ж варіант із WFP методом не підходить, тоді варто вибирати найбільш прийнятний варіант із запропонованих раніше.

Будівельні риштування дозволяють забратися на значну висоту, але вимагають багато часу на збирання та переміщення з місця на місце.

Вежі тури можуть досягати висоти двадцяти метрів, на відміну від риштувань, вони оснащені колесами і можуть пересуватися в зібраному стані, що значно економить робочий час.

Автовишки

є відмінним засобом для доступу в робочу зону, оскільки переміщення мийника фасадом відбувається швидко і без його участі, завдяки чому він може повністю зосередитися на прибиранні. Максимальна робоча висота залежить від типу використовуваної техніки і може досягати 50 метрів, а рекордні зразки техніки можуть підніматися на цілих 103 метри.

За всіх переваг автомобільних веж дуже часто від їх використання доводиться відмовитися через високу вартість оренди й частої відсутності проїзду до місця роботи, або простору для розміщення цієї громіздкої техніки.

Промислові альпіністи є одним із найоптимальніших варіантів миття фасаду, оскільки вони можуть працювати на будь-якій висоті, обходяться дешевше ніж залучення автовишки і найчастіше є єдиним можливим способом виконати такі роботи.

Пам’ятайте, що регулярна мийка будівлі сприятливо позначиться на її зовнішньому вигляді, створить позитивну думку про її власника, значно подовжить термін служби облицювальних матеріалів та убереже від небажаних витрат, пов’язаних із передчасним ремонтом зовнішнього фасадного покриття.

Для замовлення послуги

Заповніть форму

Для заказа услуги

Заполните форму