Як помити вікна без розводів

В інформаційному розділі нашого сайту Ви можете знайти корисну інформацію про розрахунки, технології та методи виконання робіт.

Миття вікон альпіністом.

Багато хто з нас, хто намагався помити вікна, дзеркала та інші глянсові або матові поверхні (пластик, метал, композитні або керамічні фасади) стикалися з проблемою, коли на чистій, вимитій поверхні після остаточного висихання вологи утворюються розводи.

Причина такого явища може полягати у стійких жирних забрудненнях, які не вдалося відмити з вікна, частинках бруду, що залишилися на склі разом із краплями рідини, та мінералах, що містяться у водопровідній воді.

В даному випадку отримання кришталево чистого результату за допомогою ганчірки та тазика з водою досить проблематичне і може зайняти чимало часу, тому нижче ми розповімо про миючі засоби, способи та інструмент для того, щоб помити вікна без розводів, швидко та максимально ефективно.

Використання миючих засобів

Миючі засоби ніколи повністю не позбавлять вас від розводів, головне їхнє завдання – прискорений процес роботи та видалення стійких забруднень, які не вдається прибрати звичайною водою. Насамперед це жирові відкладення, вони найпоширеніші і в основному доводиться боротися саме з ними.

Але існує також безліч інших типів стійких забруднень, для боротьби з якими потрібно підбирати певний тип хімії, оскільки універсального засобу, безпечного для всіх видів поверхонь, ще не придумали.

Наприклад розглянемо таке явище як потьоки на склі. Вони утворюються в післябудівельний період і не піддаються простому очищенню.

Причина їх появи – лужні сполуки, що вимиваються з бетону і розчинів кладки, для видалення яких потрібно застосовувати кислотні засоби. Лужна хімія в даному випадку не дасть результату, хоча вона чудово справляється з жировими відкладеннями.

Загалом тема миючих засобів дуже велика, і потрібно буде присвятити їй окрему статтю, а тут ми зосередимося на темі того, як помити вікна без розводів.

Причина появи розводів після миття вікон

Головною причиною є наявність бруду та домішок у воді, що використовується. Навіть якщо просто полити чисту водопровідну воду на скло, після висихання на ньому залишаться потьоки.

Відбувається це через наявність у рідині мінералів, які проявляються на поверхні після випаровування води.

Ця проблема має два рішення, або видаляти з поверхні всю вологу за допомогою стяжок, серветок і мікрофібри, або застосовувати в роботі спеціальні установки, що дозволяють мити вікна за допомогою особливо чистої демінералізованої води, яка не містить у своєму складі домішок і тому не залишає слідів після висихання.

Але оскільки такі установки коштують чималих грошей і застосовуються переважно на великих обсягах робіт, то далі ми розглянемо лише варіант миття вікон за допомогою ручного інструменту.

Як правильно мити вікна, алгоритм дій та застосовуваний інструмент

Інвентар для миття

Для початку роботи бажано обрати похмурий день, так волога буде повільніше випаруватись і вам буде простіше мити вікна. З мінімального набору приладдя нам знадобиться відро, миючий засіб, мочалка або моп, серветки та бажано стяжка для води, оскільки з нею процес проходить набагато простіше та швидше.

Миючий засіб може наноситися розпилювачем або додаватися у воду, після чого за допомогою мочалки він потрапляє на скло і розтирається по всій поверхні.

Якщо забруднення стійкі, тоді потрібно трохи почекати, щоб засіб зміг їх розчинити, після чого відбувається очищення скла за допомогою стяжки.

Важливо стежити, щоб ніде не залишалося слідів рідини та у разі виявлення прибирати її за допомогою серветок. Також необхідно протирати стик з рамою, щоб волога, що залишилася там, не потрапляла на скло після того, як ви помили вікна. Якщо ж десь і утворилися нечисленні розводи, їх можна затерти микрофиброй.

Діючи таким чином, ви заощадите свій час і отримаєте відмінний результат у вигляді чистих, блискучих вікон.

Під час роботи пам’ятайте про запобіжні заходи, оскільки часто доводиться мити скло стоячи на драбині або табуретці, і потрібно дотримуватися правил безпеки, щоб не впасти. Якщо вам потрібно виконати миття вікон на висоті, то краще довірити цю справу альпіністам.

Тут ми коротко описали як помити вікна без розводів, з більш детальною інформацією щодо використовуваних засобів і інструментів ви можете ознайомитися у розділі статей про клінінг.

Для замовлення послуги

Заповніть форму

Для заказа услуги

Заполните форму